روی ایران تاکسی زورگیری شناسایی پلیس آگاهی

روی: ایران تاکسی زورگیری شناسایی پلیس آگاهی ماشین پراید اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی مشتری قدیمی‌ترین سیاره منظومه شمسی است

مطالعات تازه نشان می‌دهد “مشتری” نه تنها بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی بلکه قدیمی‌ترین سیاره هم هست. 

مشتری قدیمی‌ترین سیاره منظومه شمسی است

مشتری قدیمی ترین سیاره منظومه شمسی است

عبارات مهم : انرژی

مطالعات تازه نشان می دهد “مشتری” نه تنها بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی بلکه قدیمی ترین سیاره هم هست.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، محققان “آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمور” در کالیفرنیا به همراه تیمی از دانشگاه “مونستر” آلمان نشان داده اند هسته مشتری که در اصل 20 برابر زمین بوده، فقط یک میلیون سال بعد از شکل گیری خورشید در 4.6 میلیارد سال قبل شکل گرفته است.

مشتری قدیمی‌ترین سیاره منظومه شمسی است

ستاره های تازه متولدشده (در این مورد خورشید) میل به دارند انرژی زیادی آزاد کنند و این انرژی گاز و غبار را جهت شکل گیری سیاره ها منتشر می کند، بنابراین این مواد احتمالا بسیار سریع غول گازی مشتری را شکل داده اند.

تیم علمی آزمایش هایی را جهت بررسی وجود و فراوانی ایزوتوپ های “تنگستن” و “مولیبدن” در تعدادی از شهاب سنگ های متشکل از سنگ آهن انجام داد که در زمین سقوط کرده اند.

مطالعات تازه نشان می‌دهد “مشتری” نه تنها بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی بلکه قدیمی‌ترین سیاره هم هست. 

آن ها با استفاده از داده های بدست آمده از ایزوتوپ های مولیبدن دریافتند این شهاب سنگ ها حاوی اجزایی از دو مخزن مجزای حاوی مواد بوده اند.

یکی از این مخازن حاوی موادی از ستاره ای به جز خورشید بود ولی داده های دریافتی از بررسی ایزوتوپ های تنگستن نشان داد این دو مخزن به مدت 2 تا 3 میلیون سال از هم جدا شدند.

تیم علمی مدعی است قابل توجیه ترین مکانیسم جهت جداکردن کارآمد این دو مخزن از همدیگر جهت مدت طولانی، به وجود آمدن یک سیاره گازی بین آن ها بوده و این سیاره در واقع، غول گازی مشتری بوده هست. در حالی که شکل گیری این سیاره با گذر وقت کند شد، به رشد خود ادامه داد و مانع همیشگی بین این دو مخزن ایجاد کرد.

مشتری قدیمی‌ترین سیاره منظومه شمسی است

واژه های کلیدی: انرژی | ستاره | سیاره | خورشید | میلیون | خورشید | قدیمی ترین | منظومه شمسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs